5 YAŞ EĞİTİM PROGRAMI

5 YAŞ EĞİTİM PROGRAMI

Eğitim programı, aile katılım çalışmalarıyla başlamaktadır. Bu etkinlik haftada bir gün aile-okul iletişiminin desteklenmesinde rol oynamaktadır. Her gün yapılan yaş gelişim seviyelerine uygun seçilmiş eğitim seti ile dergi çalışmalarıyla çocuklara hem ödev etkinliklerini uygulayarak hem de sorumluluk alarak grupça yapabilecekleri etkinlik ortamı sunulmaktadır. Etkinlikler sanat, oyun, müzik ve Türkçe dil etkinliği, matematik, fen ve doğa, gezi ile devam etmektedir. Yapılan aktiviteler bu yaş grubunun hem yaratıcı yönlerini desteklemekte hem de kavram tanıtımı ve genellemesine öncü olmaktadır.

 

Günlük MEB'e bağlı plan uygulaması yapılmaktadır ve planlar çağdaş eğitim modeline paralel gitmektedir.

Bu eğitim programındaki çocukların dikkat süreleri daha uzun olduğu için branş dersleri çok boyutlu olarak artmıştır. Yabancı dil(İngilizce),eğlenceli bilim, psikolog ve rehberlik, bale, halkoyunu, müzik, satranç, robotik kodlama, görsel sanat çalışmalarını uygun bir şekilde zamana ve haftanın belirli günlerine dağıtılmıştır.

Yabancı dil eğitimi erken çocukluk döneminde başlamaktadır. Programımız İngilizce dersleriyle hem dil öğrenimini hem de ifade edici dilin gelişimine olanak sağlamaktadır. Her gün periyotlar halinde verilen İngilizce eğitimi ile programa farklı bakış açıları kazandırmaktadır.
 

 

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Giriş yapamıyorsanız lütfen (553) 002 78 18 nolu telefondan destek isteyiniz!