Yalı Mah. Hürriyet Cad. No:272/1 Aliağa-İZMİR    (232) 616 8222    (531) 495 6957
 Bahçedere Mah. Küme Evleri 63/16A Yenişakran-İZMİR    (505) 065 51 95   

Programlar

3 Yaş Programı

3 YAŞ EĞİTİM PROGRAMI

Bu yaş grubunda uyaranların bol olduğu,zengin materyallerle süslenmiş,deneyimlerini rahatlıkla yaşayabilecekleri ortamların sunulması onların yaratıcılıklarını olumlu yönde etkileyecektir. İşte bu yüzden yeni deneyimler çocukların gelişimine etki edecektir.Günlük MEB'e bağlı plan uygulaması yapılmaktadır ve planlar çağdaş eğitim modeline paralel gitmektedir.

Türkçe dil etkinliği hergün sunmakta olduğumuz bir etkinliktir. Bunun nedeni küçük yaş eğitim programında karşılıklı iletişim kurma,alıcı dil ve ifade edici dilin yani konuşma ve dinleme becerilerini destekleyerek onları bu ilgili becerilerde en üst seviyede tutmayı başarmaktır.

Sanat çalışmaları her çocuğun birebir katılım göstermek istediği ve el-göz koordinasyonu,küçük kas motor gelişiminin desteklendiği ürünlerdir. Programımızda sanat etkinliklerine hergün yer verilmektedir.

Müzik, orff,drama,bilimsel aktivite,sayma zamanı; bu etkinlikler 5 güne yayılmış bir şekilde çocuklara dikkat süreleri ışığında verilmektedir.

Çocukların aktivitelere daha aktif ve dikkatli katılımları için dinlenme zamanını uygulamaktayız. Günde 1,5 saatlik dilim ile çocuklar hem dinlenmekte hem de uyaranlara daha anlamlı tepkiler verebilmektedirler.

Branş dersleri çocukların ilgi ve yeteneklerini ön plana çıkaran çalışmalardır. Verilen branşlar psikolog eşliğinde rehberlik dersi,cimnastik, zumba,müzik,lego smart,görsel sanatlar ve İngilizce derslerinden oluşmaktadır. Haftanın belirli günlerine ayrılan bu branş dersleri çocukların eğlenceli zaman geçirmelerini ve onlara aktif öğrenme olanağı sağlamaktadır. Çocuklar sorumluluk kavramı ve belirli görevlerin verildiği turuncu balon dergi setiyle hergün yeni yönerge yaprakları yaparak haftayı sonlandırmaktadırlar.